24. Niedziela Zwykła

17.09. – 13.09.2017 r.

1. W tym tygodniu przeżywamy kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

2. Dzisiaj gościmy w parafii przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Po Mszach świętych będzie można skorzystać ze sklepiku misyjnego i złożyć ofiarę na rzecz prowadzonych dzieł misyjnych.

3. Siostry św. Józefa zapraszają dziewczęta na Święto Młodych w Polanicy Zdrój. Spotkanie odbędzie się w terminie 29.09. – 1.10. w polanickim domu sióstr. Rozpoczęcie o godz. 16:00, zakończenie ok. godz. 15:00. W programie m.in. modlitwa uwielbienia z grupą Hallelujah, czas świadectw, piesza pielgrzymka do Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach, koncert zespołu NOE. Szczegóły na plakacie.

4. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Zapraszamy młodzież klas trzecich gimnazjum do zapisywania się poprzez deklaracje dostępne w zakrystii w Katedrze i w zakrystii w Kolegiacie Św. Krzyża. Zapisy trwają do końca września.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę Żywego Różańca do Bardo Śląskiego w sobotę, 30 września. Wyjazd o godzinie 8 rano, 10.30 – Wprowadzenie i podanie intencji Pielgrzymki,11.00 – Msza Święta koncelebrowana z homilią w Bazylice Matki Bożej Strażniczki Wiary. 12.00 – Prelekcja nt.: „Żywy Różaniec odpowiedzią na Orędzie Fatimskie”. 13.15 – Modlitwa różańcowa szlakiem kaplic różańcowych. Koszt pielgrzymki 50 zł.

6. Małżonków zapraszamy na rekolekcje „Wspólna droga” od 29 września do 1 października. Szczegóły na plakatach.

7. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek święto św. Stanisłąwa Kostki, Patrona młodzieży, w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w sobotę św. Ojca Pio z Piearelciny.

8. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek o godzinie 19.15 w kościele pw. św. Idziego.

9. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”. Można także zamawiać intencje Mszy świętej.