1.10 - 7.10

1. Nabożeństwa październikowe: dla dorosłych i młodzieży w Katedrze o godzinie 18.00; dla dzieci w Kolegiacie pw. św. Krzyża od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.W czwartek wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00. Dla dzieci spowiedź w Kolegiacie pw. św. Krzyża o godzinie 16.30, a następnie o 17 nabożeństwo różańcowe. W sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 8.00.  W sobotę rano księża odwiedzą chorych w ich domach.

3. Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową w święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), Z parafii katedralnej wyjazd o godzinie 8.00 do kościoła stacyjnego w Bolesławowie (Stronie Śląskie). Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł. Osoby, które nie mogą się wybrać do zapraszamy do Katedry na Mszę świętą o godzinie 12:00 13:00 Specjalnie przygotowane nabożeństwo eucharystyczne – adoracja i modlitwa różańcowa. Zakończenie około godziny 14.30.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik św. Jana Pawła II.

6. Zapraszamy młodzież klas III gimnazjum, szkół średnich i studentów na Mszę Akademicką w każdą niedzielę o 18.30 oraz do włączenia się D.A. Przystań działające na Ostrowie Tumskim, przy Katedrze Wrocławskiej. Szczegółowe informację u ks. Marka, na plakatach i ulotkach.

7. Młodzież, która zapisała się na przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 18.30 w przyszłą niedzielę (8.10.).  Po Mszy świętej spotkanie informacyjne dla rodziców i młodzieży.

8. 14.10 w sobotę wyruszy Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy. Zachęcamy do pójścia wraz z Grupą Katedralną nr 21.

9.  W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: najnowszy numer miesięcznika „Nowe Życie” i tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Można także zamówić intencje mszalne.