27. Niedziela Zwykła

08 – 14.10.2017 r.

1. Można już zabierać do wypełnienia karty wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej, znajdującej się przy północnym wejściu do Katedry. Dziękujemy za składane ofiary przy tej okazji.

2. Nabożeństwa październikowe: dla dorosłych i młodzieży w Katedrze o godzinie 18.00; dla dzieci w Kolegiacie pw. św. Krzyża od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00.

3. Młodzież, która zapisała się na przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 18.30 w dzisiejszą niedzielę (8.10.). Po Mszy świętej spotkanie informacyjne dla rodziców i młodzieży.

4. Zapraszamy młodzież klas III gimnazjum, szkół średnich i studentów na Mszę Akademicką
w każdą niedzielę o 18.30 oraz do włączenia się D.A. Przystań działające na Ostrowie Tumskim, przy Katedrze Wrocławskiej. Szczegółowe informację u ks. Marka, na plakatach i ulotkach.

5. Msza św. z racji Inauguracji Roku Akademickiego na PWT i MWSD we Wrocławiu we wtorek o godzinie 9.00 w Katedrze.

6. W Piątek 13 października zapraszamy na nabożeństwo fatimskie – zakończenie Nowenny Fatimskiej w 100-lecie Objawień Matki Bożej. O godzinie 18.00 Modlitwa Różańcowa, o 18.30 uroczysta Msza święta, po Mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

7. W dzisiejszą niedzielę zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik św. Jana Pawła II.

8. 14.10 w sobotę o 6 rano wyruszy z Katedry Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy. Zachęcamy do pójścia wraz z Grupą Katedralną nr 21. Zapisy na autobus powrotny w zakrystii koszt 10 zł.

9. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: najnowszy numer miesięcznika „Nowe Życie” i tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Można także zamówić intencje mszalne.