30. Niedziela Zwykła

29.10 – 4.11.2017 r.

1. We wtorek zakończenie nabożeństw październikowych: dla dorosłych i młodzieży w Katedrze o godzinie 18.00; dla dzieci w Kolegiacie pw. św. Krzyża o godzinie 17.00. Informujemy jednocześnie, że w Katedrze różaniec jest odmawiany wspólnie codziennie w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 8.00.

2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w jak w każdą niedzielę z wyjątkiem: nie będzie Mszy św. o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Idziego, o godzinie 16.30 w Katedrze. Na cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida Msza święta o godzinie 13.00, następnie procesja z modlitwą za zmarłych. Uroczystości będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

3. Można zaopatrzyć się w mapę-przewodnik po Cmentarzu św. Wawrzyńca we Wrocławiu. Publikacja zawiera plan cmentarza, biogramy ponad 100 ważnych osób dla Wrocławia z zaznaczeniem ich grobów na mapie. Przewodnik nie posiada ceny, a jedynie prosimy o dobrowolne ofiary z przeznaczeniem na rewitalizację cmentarza. Przewodnik dostępny w zakrystii katedralnej oraz na Cmentarzu św. Wawrzyńca.

4. 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – dzień zaduszny. Msze święte w Katedrze według porządku dnia powszedniego.

5. Od południa dnia 1 listopada do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami pobożnie nawiedzając cmentarz.

6. Zachęcamy do zabrania i wypełnienia kart wypominkowych na listopadową modlitwę Kościoła za zmarłych. Karty możemy składać w skrzynce przy bocznym wejściu od plebanii. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Nabożeństwa wypominkowe w Katedrze od 3 listopada o godzinie 17.45. Msze święte za zmarłych polecanych w wypominkach 2, 10 i 24 listopada o godzinie 18.30.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o 8.00 i 18.30. W sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godzinie 8.00. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Idziego. W piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych w ich domach