31. Niedziela Zwykła

5 – 11.11.2017 r.

1. W tym roku przeżywamy wizytację kanoniczną w parafii katedralnej, którą przeprowadza J.E. Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski. Ksiądz Biskup spotka się z wiernymi w niedzielę, 12 listopada w kolegiacie pw. św. Krzyża podczas Mszy świętej o godzinie 11.

2. Nabożeństwa wypominkowe w tym tygodniu codziennie oprócz poniedziałku o godzinie 17.45. Dzisiaj nabożeństwo w kaplicy Zmartwychwstania.

3. Można zaopatrzyć się w mapę-przewodnik po Cmentarzu św. Wawrzyńca we Wrocławiu. Przewodnik nie posiada ceny, a jedynie prosimy o dobrowolne ofiary z przeznaczeniem na rewitalizację cmentarza. Przewodnik dostępny w zakrystii katedralnej oraz na Cmentarzu św. Wawrzyńca.

4. W czwartek konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w kościele pw. św. Idziego o godzinie 19.15.

5. W sobotę obchodzimy narodowe Święto Niepodległości Polski. Msze święte w Katedrze jak w dzień powszedni. Zapraszamy na główną Mszę świętą do Bazyliki Garnizonowej pw. św. Elżbiety o godzinie 10.00 pod przewodnictwem J. E. Ks. Abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. W tym dniu spowiedź tylko podczas Mszy świętych.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours.

7. Dzisiaj finał projektu DAR DLA ALEPPO. Zapraszamy dzisiaj na wieczorną Mszę św. Katedrze Wrocławskiej której będzie przewodniczył Metropolita Wrocławski Ks. Abp Józef Kupny, a homilię wygłosi Ks. Bp Georgez Abou Khazen biskup łaciński Aleppo. O godzinie 19:30 Koncert: "W hołdzie męczennikom XXI wieku" w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Symfonicznej, Chóru Uniwersytetu Wrocławskiego GAUDIUM i Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego.

8. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, miesięcznik „Nowe Życie” oraz kalendarz naszej Archidiecezji i kalendarz misyjny (cena 10 zł) oraz terminarz z informacjami o naszej parafii.

9. Dzisiaj zbiórka do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym za wiarę.