32. Niedziela Zwykła

12 – 18.11.2017 r.

1. Nabożeństwa wypominkowe w tym tygodniu codziennie oprócz poniedziałku o godzinie 17.45.

2. W poniedziałek nabożeństwo fatimskie: o godzinie 18 modlitwa różańcowa, o 18.30 Msza święta i po Mszy świętej procesja wewnątrz Katedry z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

3. Można zaopatrzyć się w mapę-przewodnik po Cmentarzu św. Wawrzyńca we Wrocławiu. Przewodnik nie posiada ceny, a jedynie prosimy o dobrowolne ofiary z przeznaczeniem na rewitalizację cmentarza. Przewodnik dostępny w zakrystii katedralnej oraz na Cmentarzu św. Wawrzyńca.

4. Zapraszamy na spotkania grup w naszej parafii: Odnowa w Duchu Świętym we wtorki o godzinie 18 w Domu Katechetycznym i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” we wtorki o godzinie 19 w kościele pw. św. Idziego.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek wspomnienie pierwszych męczenników polskich, w czwartek uroczystość Rocznicy Poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej – zapraszamy na Mszę sw. O godzinie 18.30 pod przewodnictwem naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity, w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

6. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, miesięcznik „Nowe Życie” oraz kalendarz naszej Archidiecezji i kalendarz misyjny (cena 10 zł) oraz terminarz z informacjami o naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii Siostry ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, które podzielą się z nami świadectwem o pracy misyjnej. Po Mszach świętych będzie można spotkać się z Siostrami i wspomóc je ofiarą na cele misyjne.

8. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym za wiarę.