33. Niedziela Zwykła

19 – 25.11.2017 r.

1. Nabożeństwa wypominkowe w tym tygodniu codziennie o godzinie 17.45. Ostatnia Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach i zakończenie modlitwy wypominkowej w piątek o godzinie 18.30.

2. Można zaopatrzyć się w mapę-przewodnik po Cmentarzu św. Wawrzyńca we Wrocławiu. Przewodnik nie posiada ceny, a jedynie prosimy o dobrowolne ofiary z przeznaczeniem na rewitalizację cmentarza. Przewodnik dostępny w zakrystii katedralnej oraz na Cmentarzu św. Wawrzyńca.

3. Zapraszamy na spotkania młodzież w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątki o godzinie 19.15 w Sali nr 8 w Domu Katechetycznym.

4. W sobotę uroczystość zamknięcia na szczeblu diecezjalnym procesu beatyfikacyjnego ks. prałata Aleksandra Zienkiewicza. Uroczysta Msza św. o godzinie 11, wcześniej, o godzinie 11 sesja zamknięcia procesu w auli PWT.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Pana i Króla. Ofiary na tacę składane w tym dniu są przeznaczone na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP, w środę wspomnienie św. Cecylii, w piątek wspomnienie Świętych Męczenników Andzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

7. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, miesięcznik „Nowe Życie” oraz kalendarz naszej Archidiecezji i kalendarz misyjny (cena 10 zł) oraz terminarz z informacjami o naszej parafii.