Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26.11. – 02.12.2017 r.

1. Zapraszamy w najbliższą sobotę na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na uroczystość otwarcia Roku św. Józefa. Koszt 45 zł (autokar i obiad). Wyjazd z ulicy św. Marcina o godzinie 7.00. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy do czwartku w zakrystii katedralnej.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o 8.00 i 18.30. W sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godzinie 8.00. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Idziego. W piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych w ich domach.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent – czas przygotowania na przyjście Zbawiciela na końcu czasów i do świąt Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej poświęcenie opłatków, które będziemy mogli po Mszach świętych zabrać z zakrystii do naszych domów (ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie Katedry). Będą również dostępne świece na stół wigilijny w ramach akcji Caritas Polska „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (duże świece 12 zł, małe 6 zł).

4. W tym tygodniu przypada: w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.

5. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz kalendarz naszej Archidiecezji i kalendarz misyjny