I Niedziela Adwentu

03.12 -09.12.2017 r.

1. Roraty dla dorosłych i młodzieży w katedrze o godzinie 6.30. W okresie adwentu nie będzie Mszy świętej o godzinie 7.00. Tematyka homilii roratnych będzie poświęcona Duchowi Świętemu i Sakramentowi Bierzmowania. Po Roratach zapraszamy na śniadanie do Domu Katechetycznego. Dla dzieci roraty w dolnym kościele pw. Św. Krzyża od poniedziałku do piątku o godzinie 17.

2. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę adwentu, 17 grudnia. Poprowadzi je ks. kanonik Andrzej Olejnik, wieloletni ojciec duchowny naszego Seminarium, proboszcz parafii pw. Odkupiciela Świata we Wrocławiu.

3. Pobłogosławione opłatki możemy zabrać z zakrystii do naszych domów (ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie katedry). W przedsionku wejścia głównego katedry można nabyć świece na stół wigilijny (duże 12 zł, małe 6 zł) w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na całoroczne dożywianie dzieci w świetlicach i szkołach, pomoc edukacyjną i wypoczynek oraz leczenie. Można też nabyć kalendarze naszej archidiecezji i misyjne.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.

5. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godzinie 6.30, 8.00, 9.00, 18.30. O godzinie 10.00 uroczystość obłóczyn alumnów III roku MWSD we Wrocławiu.

6. 8 grudnia w piątek godzinie 12 zapraszamy na Godzinę łaski – adoracja Najświętszego Sakramentu, o godzinie 13.00 zakończymy ten czas Mszą świętą. 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

7. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na dzieło pomocy Kościołowi na Wschodzie. Prowadzony będzie również kiermasz świąteczny na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjnego „Ostoja” dla dzieci niepełnosprawnych we Wrocławiu.

8. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: tygodniki „Gość Niedzielny”
i „Niedziela”, nowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.