II Niedziela Adwentu

10.12 -16.12.2017 r.

1. Roraty dla dorosłych i młodzieży w katedrze o godzinie 6.30. W okresie adwentu nie będzie Mszy świętej o godzinie 7.00. Tematyka homilii roratnych będzie poświęcona Duchowi Świętemu i Sakramentowi Bierzmowania. Po Roratach zapraszamy na śniadanie do Domu Katechetycznego. Dla dzieci roraty w dolnym kościele pw. Św. Krzyża od poniedziałku do piątku o godzinie 17.

2. Zapraszamy na Mszę świętą za Ojczyznę w środę 13 grudnia o godzinie 18.30 w kolejną rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Podczas tej Mszy świętej w kaplicy mariackiej zostaną zainstalowane relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę adwentu, 17 grudnia. Poprowadzi je ks. kanonik Andrzej Olejnik, wieloletni ojciec duchowny naszego Seminarium, proboszcz parafii pw. Odkupiciela Świata we Wrocławiu.

4. Pobłogosławione opłatki możemy zabrać z zakrystii do naszych domów (ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie katedry). Przed wejściem do zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny (duże 14 zł, małe 6 zł) w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na całoroczne dożywianie dzieci w świetlicach i szkołach, pomoc edukacyjną i wypoczynek oraz leczenie. Można też nabyć kalendarze naszej archidiecezji i misyjne.

5. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

7. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: tygodniki „Gość Niedzielny”i „Niedziela”, miesięcznik „Nowe Życie”.