III NIEDZIELA ADWENTU

1. Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach adwentowych, które rozpoczęliśmy w dzisiejszą niedzielę. Potrwają do środy włącznie. Rekolekcje prowadzi ks. kanonik Andrzej Olejnik, wieloletni ojciec duchowny naszego Seminarium, proboszcz parafii pw. Odkupiciela Świata we Wrocławiu. Nauki dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 6.30, 9.00 i 18.30. Dla dzieci w dolnym kościele pw. św. Krzyża dzisiaj o 11, w poniedziałek i wtorek o 17.00. Spowiedź adwentowa w środę od 8 do 9 i od 17 do 19.

2. Roraty dla dorosłych i młodzieży w katedrze o godzinie 6.30. W okresie adwentu nie ma Mszy świętej o godzinie 7.00. Dla dzieci roraty w dolnym kościele pw. Św. Krzyża od poniedziałku do piątku o godzinie 17.

3. Spowiedź w tym tygodniu: poniedziałek – środa od godziny 6.30 do 13 i od 16 do19, czwartek - sobota od godziny 6.30 do 19, w wigilię Bożego Narodzenia od godziny 7.00 do 13.

4. Odwiedziny chorych z racji świąt Bożego Narodzenia, których nie odwiedzamy w I piątki i soboty miesiąca w czwartek 22 grudnia do południa. Zgłoszenia do środy włącznie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00, w kolegiacie pw. św. Krzyża o 11.00, w kościele św. Idziego dla przedszkolaków o godzinie 10.00. Spowiedź do godziny 13.00. O godzinie 14 Katedra zostanie zamknięta i otwarta dopiero o godzinie 23.30.

6. Zapraszamy do Katedry na Pasterkę pod przewodnictwem naszego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego z udziałem Księży Biskupów Pomocniczych o północy w uroczystość Bożego Narodzenia.

7. Pobłogosławione opłatki możemy zabrać z zakrystii do naszych domów (ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie katedry). W przedsionku wejścia głównego katedry można nabyć świece na stół wigilijny (małe 6 zł) w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

8. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

9. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.