II Niedziela Wielkiego Postu

25.02 – 03.03.2018 r.

1. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Katedrze w piątki Wielkiego Postu o godzinie 8.30 i po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19. Dla dzieci i młodzieży w dolnym kościele pw. Św. Krzyża o godzinie 17.00.

3. Zachęcamy do nabożeństwa Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej w 14 kościołach Wrocławia. Pierwsza stacja w Katedrze. Książeczki do tej Drogi krzyżowej są dostępne w zakrystii.

4. Rekolekcje Wielkopostne w Katedrze rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu,
18 marca . Poprowadzi je O. Biskup Jacek Kiciński, Biskup Pomocniczy naszej Archidiecezji.

5. W okresie Wielkiego Postu Caritas prowadzi akcję charytatywne: można nabywać przed zakrystią czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł, paschaliki małe w cenie 6 zł, duże – 14 zł.

6. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego z racji 80. Rocznicy ogłoszenia praw Polaków spod znaku Rodła. Homilię wygłosi ks. bp. Ignacy Dec. Msza św. będzie transmitowana przez TV Polonia.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 13 koncert wielkopostny w wykonaniu Chóru Absolwentów i Uczniów XXVII LO im. T. Czackiego z Warszawy.

8. Zachęcamy do wzięcia w rekolekcjach „Nowe Życie” w Nysie od 2 do 4 marca organizowane przez Wspólnotę „Zacheusz”. Szczegóły dla plakacie.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.