VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
07 – 19.05.2018 r.

1. Nabożeństwa majowe w Katedrze codziennie o godzinie 18.00.
2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. O godzinie 16.00 różaniec,
o 16.30 Msza święta, po Mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
3. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończenie okresu wielkanocnego. W sobotę zapraszamy do katedry na wigilię uroczystości: o 18.30 Msza święta a potem czuwanie do godziny 21.
4. W przyszłą niedzielę zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Świata Pracy do Henrykowa. O godzinie 12.00 Msza święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego, o 15.00 koncert zespołu Skaldowie.
5. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach charyzmatycznych, które poprowadzi o. John Bashobora. Szczegóły na plakatach.
6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek święto św. Macieja, w środę święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
7. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na organowe koncerty południowe do Kolegiaty pw. sw. Krzyża. Koncerty będą trwać do połowy września.
8. W piątek taras widokowy katedry będzie czynny również od godziny 19.30 do 22. W tym czasie będzie można zwiedzić katedrę z przewodnikiem w dwóch turach: o 19.30 i 20.30. Cegiełki w cenie 20 zł i ulgowe 15 zł. do nabycia w tygodniu w wejściu głównym katedry.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.