Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

27.05 – 02.06.2018 r.

1. Dzisiaj o godzinie 13.00 Msza święta prymicyjna ks. Marcina Wachowiaka. Serdecznie zapraszamy. Ksiądz Prymicjant przejdzie procesyjnie do Katedry z domu rodzinnego przy al. Matejki. Zapraszamy do towarzyszenia Prymicjantowi.
2. Nabożeństwa majowe w Katedrze codziennie o godzinie 18.00. Od piątku nabożeństwa czerwcowe po Mszy świętej wieczornej.
3. W czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w katedrze o 7.00, 16.30 18.30, w kolegiacie pw. św. Krzyża o 9.00 . Uroczysta SUMA, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Abp Józef Kupny zostanie odprawiona o godz. 9.00. Po Mszy świętej wyruszy PROCESJA DO CZTERECH OŁTARZY, która przejdzie przez ul. Katedralną, wyspę Piasek, pl. Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny, ul. Wita Stwosza i Rynek, gdzie zakończy się przy Bazylice Św. Elżbiety w Rynku. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Prosimy także wszystkich o pomoc w przyniesieniu kwiatów do sypania na procesję. W imieniu J.E. Abp Józefa Kupnego i fundacji Młodzi Młodym zapraszamy serdecznie na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w Boże Ciała o godz. 19:00 w Święto Bożego Ciała na placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki.
4. W czasie Oktawy Bożego Ciała, Msza św. o godz. 18.30 wraz z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry.
5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30. W sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 8.00.
W piątek i sobotę rano księża odwiedzą chorych w ich domach. W sobotę o 17 w kościele pw. św. Idziego zmiana tajemnic różańcowych.
6. Od przyszłej niedzieli do końca września Msza święta o godzinie 16.30 będzie sprawowana w Kolegiacie pw. św. Krzyża. Natomiast w niedziele czerwca będzie dodatkowa Msza święta w Katedrze o godzinie 21.00.
7. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na organowe koncerty południowe do Kolegiaty pw. św. Krzyża. Koncerty będą trwać do połowy września. Natomiast w soboty czerwca koncerty organowe również o godzinie 14.00 w ramach festiwalu „Debiuty – Spacery Szlakiem przodków” – połączony ze zwiedzaniem kościołów na Ostrowie Tumskim. Podczas pierwszego koncertu będzie można poznać historię Kolegiaty pw. św. Krzyża.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz czerwcowy numer miesięcznika „Nowe Życie”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.