13 niedziela zwykła

01 – 07.07.2018 r.

1. W okresie wakacyjnym, nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godzinie 7.00.
W niedziele do końca września dodatkowa Msza święta w niedziele o godzinie 21 w Katedrze.
2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 6.30 do 13.00 i od 17.00 do 19.00
3. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 2 – 10.08. Nasza parafia jest organizatorem Wrocławskiej grupy nr 21. Szczegółowe informacje na plakatach i u ks. Marka. Osoby, które nie będą mogły brać udziału w pielgrzymce zachęcamy do zapisywania się do uczestniczenia w grupie duchowych pielgrzymów.
4. Dziś w Kolegiacie pw. św. Krzyża o godzinie 19 rozpoczyna się festiwal „Wrocławskie Lato Organowe – Non sola scripta”. Szczegóły na plakatach. Przypominamy o koncertach organowych w dni powszednie o godzinie 12 w kolegiacie pw. św. Krzyża.
5. Zapraszamy do obejrzenia w nawie północnej Katedry wystawy „biskup Andreas Jerin  i jego słynny ołtarz” oraz wystawy artystów Wrocławia i Dolnego Śląska poświęconej tematowi „Polska Jesień 1918-1978-2018” w kolegiacie pw. św. Krzyża od godziny 10 do 16.
6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we święto św. Tomasza Apostoła, w piątkj wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i nowy numer miesięcznika „Nowe Życie” – z tekstem poświęconym śp. Ks. Inf. Adamowi Drwiędze. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.
8. Posiadamy płytę DVD i zdjęcia z uroczystości pogrzebowych śp. Inf. Adama Drwięgi. Zainteresowane osoby mogą je zamawiać w zakrystii w cenie 25 zł (zdjęcia) i 60 zł (DVD film 3 części).