22. Niedziela Zwykła

01 – 08.09.2018 r.

1. W naszej katedralnej parafii z dniem dzisiejszym rozpoczyna pracę jako wikariusz Ks. mgr lic. Mateusz Michoń. Ks. Mateusz ukończył studia doktoranckie z zakresu katechetyki na KUL i będzie pracował również w Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w Wydziale Katechetycznym. Serdecznie witamy i życzymy wiele łask Bożych.
2. Witamy również praktykantów: diakona Michała Miśkiewicza i akolitę Tomasza Zalwowskiego i życzymy owocnej praktyki duszpasterskiej.
3. Dziś o 19 w Kolegiacie pw. św. Krzyża ostatni koncert w ramach festiwalu „Wrocławskie Lato Organowe – Non sola scripta”. Szczegóły na plakatach.
4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca do Kolegiaty pw. św. Krzyża od godziny 16.30 do 17.30. Jest to spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego.
5. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018 w przyszłą niedzielę
o godzinie 11. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. Podczas Mszy świętej poświęcenie przyborów szkolnych.
6. W przyszłą niedzielę wznawiamy Msze święte dla dzieci przedszkolnych w kościele pw. św. Idziego o godzinie 10.00.
7. Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z rodzicami na spotkanie dotyczące przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w przyszła niedzielę, które rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 18.30. Już dziś w zakrystii można odebrać ramowy plan spotkań przygotowujących do Bierzmowania.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.
9. W środę 12 września o godzinie 18.00 zapraszamy na uroczystość ku Czci Matki Bożej Zwycięskiej czczonej w Katedrze Wrocławskiej w obrazie „Madonny Adorującej”. W uroczystości będą uczestniczyć kapłani dekanatu Wrocław-Katedra.
10. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła, w sobotę święto Narodzenia NMP.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz wrześniowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.