Niedziela Chrztu Pańskiego

13.01. – 19.01.2019 r.

1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

2. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru „Basilica Cantans” dzisiaj o godzinie 14.00.

3. W czwartek obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim a w piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Szczegóły na plakatach.

4. W dniach 26-27 stycznia odbędą się IV Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne we Wrocławiu w sali audytoryjnej przy Hali Stulecia pod hasłem: "Ochrzczeni i rozpaleni, czyli zawsze młodzi". Słowo Boże będzie głoszone przez charyzmatycznych kapłanów z Brazylii o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu. Rekolekcje te będą przeżywane  w duchowej łączności ze Światowymi Dniami Młodych w Panamie, a są skierowane do wszystkich, którzy pragną doświadczyć młodości Kościoła i działania Ducha Świętego. Więcej informacji na stronie www.karmelicibosi.pl. i na plakacie.

5. Przełożeni i Alumni Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu pragną zaprosić męską młodzież licealną i studiującą do udziału w rekolekcjach zamkniętych. Rekolekcje będą odbywać się w dniach 25 - 27 stycznia 2019 r.
we Wrocławiu. Te trzy dni skupienia mogą stać się okazją do wyciszenia i otwarcia na głos Pana Boga.

6. W tym roku pod koniec grudnia będziemy przeżywać we Wrocławiu już po raz trzeci Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Ekumeniczną Wspólnotę Taizé. O szczegółach będziemy informować.

7. Dzisiaj zbiórka do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.