2. Niedziela Zwykła

20    26.01.2019 r.

1. W czwartek zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w Katedrze o godzinie 18.30 pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego z racji patronalnego święta Kapituły Metropolitalnej Wrocławskiej.

2. W dniach 26-27 stycznia odbędą się IV Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne we Wrocławiu w sali audytoryjnej przy Hali Stulecia pod hasłem: "Ochrzczeni
i rozpaleni, czyli zawsze młodzi". Słowo Boże wygłoszą charyzmatyczni kapłani
z Brazylii: o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu. Rekolekcje te będą przeżywane  w duchowej łączności ze Światowymi Dniami Młodych w Panamie. Skierowane są do wszystkich, którzy pragną doświadczyć młodości Kościoła i działania Ducha Świętego. Więcej informacji na plakacie.

3. Przełożeni i Alumni Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu zapraszają męską młodzież licealną i studiującą do udziału w rekolekcjach zamkniętych. Rekolekcje odbędą się w dniach 25 - 27 stycznia 2019 r. we Wrocławiu. Te trzy dni skupienia mogą stać się okazją do wyciszenia i otwarcia na głos Pana Boga.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Agnieszkę – dziewicę i męczennicę, we wtorek św. Wincentego – diakona i męczennika, w czwartek św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła,  w piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w sobotę świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.