8. Niedziela Zwykła

03. –  09.03.2019 r.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy w intencji owocnego przeżycia Wielkiego Postu. W poniedziałek adoracja rozpocznie się o godzinie 11.

2. W środę popielcową Msze święte jak w dzień powszedni. Podczas każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem. O godzinie 18.30. Mszy świętej przewodniczy Ojciec Biskup Jacek Kiciński, Biskup Pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. Msza święta dla dzieci w kolegiacie pw. św. Krzyża o godzinie 17.00

3. W środę popielcową obowiązuje post ścisły. Dotyczy on wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia i nie rozpoczęli jeszcze 60. roku życia. Polega on na powstrzymaniu się od spożywania mięsa i ograniczenia się do spożycia jednego pełnego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Od środy do niedzieli przeżywać będziemy Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Katedrze w piątki Wielkiego Postu o godzinie 8.30 i po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19. Dla dzieci i młodzieży w dolnym kościele pw. Św. Krzyża o godzinie 17.00.

6.  Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. Mateusz Michoń, wikariusz naszej parafii.

7. Zachęcamy do nabożeństwa Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej w 14 kościołach Wrocławia. Pierwsza stacja ma miejsce w Katedrze. Książeczki do tej Drogi krzyżowej są dostępne w zakrystii.

8. W poniedziałek przypada święto świętego Kazimierza, Królewicza.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki „Gość Niedzielny”
i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.