I Niedziela Wielkiego Postu

10.03 – 16.03.2019 r.

1. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30. Kazania pasyjne głosi ks. Mateusz Michoń.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowejw Katedrze odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w Katedrze o godzinie 8.30 i po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19. Dla dzieci i młodzieży nabożeństwo sprawujemy w dolnym kościele pw. Św. Krzyża o godzinie 17.00.

3. Zachęcamy do nabożeństwa Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej w 14 kościołach Wrocławia. Pierwsza stacja znajduje się w Katedrze. Książeczki do tej Drogi krzyżowej można nabyć w zakrystii katedralnej.

4. Rekolekcje wielkopostne w Parafii Katedralnej rozpoczną się w piątą niedzielę wielkiego postu. Rekolekcje będzie prowadził ks. prałat dr Aleksander Radecki.

5. W okresie Wielkiego Postu Caritas prowadzi akcję charytatywną pod nazwą Jałmużna Wielkopostna. Zachęcamy do zabrania papierowych skarbonkek, do których składamy dobrowolne ofiary. Po zakończeniu Wielkiego Postu, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego prosimy przynieść jałmużnę do kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

Można też już nabywać przed zakrystią czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł, małe paschaliki w cenie 6 zł, duże – 14 zł oraz torby talent miłosierdzia.

6.  Z racji patronalnego święta naszego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego zapraszamy do Katedry na Mszę św. pod przewodnictwem Dostojnego Solenizanta w sobotę 16 marca o godzinie 11. „Wrocławski Gość Niedzielny” oraz Stowarzyszenie Apostołów Miłosierdzia zapraszają do wspólnej inicjatywy modlitewnej
w intencji Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego z racji zbliżającego się Jego patronalnego święta. W akcji „Duchowy prezent” może wziąć udział każdy kto zdeklaruje się odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w przypisany dla niego dzień. Więcej szczegółów akcji na stronach internetowych: www.apostolowie-milosierdzia.pl

7. Mężczyzn zapraszamy do udziału w rekolekcjach kurs „Jakub” w Nysie w dniach od 22 do 24.03.2019 r. Szczegóły znajdują się na plakacie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki „Gość Niedzielny”
i „Niedziela” oraz marcowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.