II Niedziela Wielkiego Postu

17 – 23.03.2019 r.

1. Dziś przeżywamy niedzielę hospicyjną. Po Mszach świętych możemy złożyć do puszek datki na ten cel.
2. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.
3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Katedrze odprawiamy w piątki Wielkiego Postu o godzinie 8.30 i po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19.00, a dla dzieci i młodzieży w dolnym kościele pw. Św. Krzyża o godzinie 17.00.
4. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wieczornej Mszy świętej będzie przewodniczył Ojciec Biskup Jacek Kiciński w trzecią rocznicę święceń biskupich.
5. W okresie Wielkiego Postu można nabywać przed kratą nawy południowej czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł, paschaliki małe w cenie 6 zł, duże – 14 zł. Dochód w ramach jałmużny wielkopostnej przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji. Zachęcamy również do udziału w akcji Talent miłosierdzia. Możemy zabrać papierowe torby na artykuły spożywcze.
6. Rekolekcje Pracowników Służby Zdrowia odbędą się w kościele św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu w dniach 24-27 marca 2019 r. Rekolekcje wygłosi: Ks. Piotr Mrzygłód.
7. Mężczyzn zapraszamy do udziału w rekolekcjach kurs „Jakub” w Nysie w dniach od 22 do 24.03.2019 r. Szczegóły znajdują się na plakacie.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. w zakrystii można nabyć tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznik „Nowe Życie”.