III Niedziela Wielkiego Postu

24 – 30.03.2019 r.

1. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Katedrze odprawiamy w piątki Wielkiego Postu o godzinie 8.30 i po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19, a dla dzieci i młodzieży w dolnym kościele pw. Św. Krzyża o godzinie 17.00.

3. Zachęcamy do nabożeństwa Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej w 14 kościołach Wrocławia. Pierwsza stacja jest w Katedrze. Książeczki do tej Drogi krzyżowej są dostępne w zakrystii.

4. W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętej o godzinie 18.30 będziemy mogli podjąć zobowiązanie duchowej adopcji dziecka poczętego.

5. Rekolekcje wielkopostne w parafii katedralnej rozpoczną się w piątą niedzielę wielkiego postu 7 kwietnia. Będzie je prowadził ks. prałat dr Aleksander Radecki. Zachęcamy do zabrania do domu planu rekolekcji.

6. W okresie Wielkiego Postu można nabywać przed zakrystią czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł, paschaliki małe w cenie 6 zł, duże – 14 zł. Dochód w ramach jałmużny wielkopostnej przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.