Company Logo


IV Niedziela Wielkiego Postu

31.03. – 06.04.2019 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na „Wieczory Tumskie” o godzinie 18.00 do Kolegiaty pw. św. Krzyża. W programie wykład ks. dra Aleksandra Radeckiego „Ze Słownika Wyrazów Bardzo Obcych. Post”. Po wykładzie recital organowy w wykonaniu Tomasza Głuchowskiego.

2. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30. 

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Katedrze w piątki Wielkiego Postu o godzinie 8.30 
i po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19. Dla dzieci i młodzieży w dolnym kościele pw. Św. Krzyża o godzinie 17.00. Dla osób chorych i niepełnosprawnych Droga Krzyżowa 
w najbliższy piątek w Katedrze o godzinie 11 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego.

4. Rekolekcje dla pracowników nauki odbędą się w kościele uniwersyteckim pw. Najśw. Imienia Jezus we Wrocławiu w dniach: 4-6 kwietnia 2019 r., godz. 18.00. Głosi O. Maciej Ziemba OP.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Msza święta 
z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 8.00. Dla dzieci spowiedź w Kolegiacie pw. św. Krzyża o godzinie 16.30. W sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 8.00. W piątek i sobotę rano księża odwiedzą chorych w ich domach. 

6. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę o 17.00 w kościele pw. św. Idziego.

7. Rekolekcje Wielkopostne w Katedrze rozpoczną się za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Prałat dr Aleksander Radecki.

8. W okresie Wielkiego Postu można nabywać przed zakrystią czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł, paschaliki małe w cenie 6 zł, duże – 14 zł. Dochód w ramach jałmużny wielkopostnej przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji. 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz kwietniowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.