Company Logo


II NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.04 – 04.05.2019 r.

1. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w Katedrze codziennie przez miesiąc maj od środy o godzinie 18.00.

2. Zapraszamy 1 maja na Majówkę na Ślęży, która rozpocznie się o godzinie 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

3. W piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski – Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja. W Katedrze sprawujemy Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Główna Msza święta będzie odprawiona o godzinie 11.30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Nie będzie Mszy świętej w kościele pw. św. Idziego.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę kapłani odwiedzą odwiedziny chorych. W sobotę o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych w kościele pw. św. Idziego.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy, we wtorek święto św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, w sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika.

6. W przyszłą niedzielę będzie Msza święta o godzinie 10.00 z okazji 62. Święta Rzemiosła Dolnośląskiego.

7. Małżeństwa zapraszamy do udziału w rekolekcjach „Wspólna Droga”, które odbędą się w Bardo Śląskim od 17 do 19 maja. Szczegóły w gablocie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz majowy numer miesięcznika „Nowe Życie”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.

9. Od 30 kwietnia będzie można zobaczyć w Muzeum Narodowym we Wrocławiu zrekonstruowany srebrny ołtarz główny z Katedry Wrocławskiej fundacji biskupa Andreasa Jerina. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy „Dwa ołtarze – srebrne arcydzieła z wrocławskiej Katedry”, a W Kolegiacie pw. św. Krzyża zapraszamy do obejrzenia wystawy kopii fresków Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.