III NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 – 11.05.2019 r.

1. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w Katedrze codziennie przez miesiąc maj od środy o godzinie 18.00.

2. W sobotę o godzinie 10.00 Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski udzieli święceń diakonatu niektórym alumnom MWSD we Wrocławiu. Zapraszamy do uczestniczenia w tej Mszy świętej i modlitwy za przyszłych diakonów.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość I Komunii świętej w Kolegiacie pw. św. Krzyża.

4. W poniedziałek 13 maja o godzinie 18.00 zapraszamy do Katedry na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

5. Małżeństwa zapraszamy do udziału w rekolekcjach „Wspólna Droga”, które odbędą się w Bardo Śląskim od 17 do 19 maja. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

7. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do możemy nabyć tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz majowy numer miesięcznika „Nowe Życie”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej możemy zamawiać intencje mszalne.