VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.05. – 1.06.2019 r.

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w Katedrze codziennie do końca maja o godzinie 18.00. W sobotę, 1 czerwca nabożeństwo czerwcowe będziemy sprawować w kaplicy Zmartwychwstania o godzinie 18.00.

2. Od poniedziałku do środy przypadają Dni modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla pracy ludzkiej. Podczas każdej Mszy świętej w tych dniach modlimy się w tej intencji.

3. W czwartek, 30 maja zapraszamy na Mszę świętą do Katedry o godzinie 18.30 w intencji księży pracujących w naszej parafii z racji rocznicy święceń kapłańskich.

4. W piątek 31 maja przypada I rocznica śmierci Księdza Infułata Adama Drwięgi. O godzinie 18.30 zapraszamy na Mszę świętą w intencji zmarłego Księdza Infułata. Wcześniej, o godzinie 17.30 spotkamy się na modlitwę przy grobie Księdza Infułata na cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida.

5. Młodzież naszej parafii otrzyma w Katedrze sakrament bierzmowania w sobotę 1 czerwca podczas Mszy świętej o godzinie 18.30.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W sobotę kapłani odwiedzą odwiedziny chorych. W sobotę o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych w kościele pw. św. Idziego.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy świętej o godzinie 13.00 będziemy przeżywać Prymicje naszych praktykantów: ks. Andrzeja Szczepańskiego , ks. Michała Miśkiewicza, ks. Mariusza Adamczyka. Serdecznie zapraszamy do modlitwy z Księżmi Prymicjantami.

8. W przyszłą niedzielę przypada XII Święto Dziękczynienia. Z tej racji odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Od przyszłej niedzieli do końca września Msza święta niedzielna o godzinie 16.30 będzie sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do możemy nabyć tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.