Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

02. – 08.06.2019 r.

1. Dzisiaj przypada XII Święto Dziękczynienia. Z tej racji po Mszach świętych możemy złożyć ofiarę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w Katedrze codziennie o godzinie 18.00.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego będzie z udziałem kapłanów wyświęconych w tym roku. W piątek spowiedź będzie jak każdego dnia. Dzieci zapraszamy na spowiedź do Kolegiaty pw. św. Krzyża o godzinie 16.30.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed uroczystością podczas nabożeństwa czerwcowego odprawiamy modlitwę przygotowującą do tej uroczystości.

5. Do końca września Msza święta niedzielna o godzinie 16.30 będzie sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża. W Katedrze od dzisiaj do końca sierpnia będzie dodatkowa Msza święta w niedziele o godzinie 21.00.

6. W najbliższą sobotę zapraszamy na I koncert organowy z cyklu „Debiuty” do Kolegiaty pw. św. Krzyża o godzinie 14.00. Po koncercie możliwość zwiedzania Ostrowa Tumskiego z przewodnikiem. Wstęp wolny.

7. W sobotę będzie też możliwość wjazdu na taras widokowy Katedry od godziny 19.30 do 22. 00. Będziemy też mogli zwiedzić Katedrę z przewodnikiem o godzinie 19.30 i 20.30. Bilety na zwiedzanie w ramach cegiełki na prace renowacyjne w Katedrze w cenie 20 zł można nabyć przy wejściu do katedry w dni powszednie.

8. W przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godzinie 13.00 odbędzie się rozesłanie młodych misjonarzy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do skarbonek na obiady szkolne dla dzieci  z ubogich rodzin naszej parafii.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do możemy nabyć tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz czerwcowy numer miesięcznika „Nowe Życie”. Zapraszamy do odwiedzania wystawy „Dwa ołtarze” w Muzeum Narodowym.