Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09. – 15.06.2019 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w Katedrze codziennie o godzinie 18.00.

2. Do końca września Msza święta niedzielna o godzinie 16.30 będzie sprawowan w Kolegiacie pw. Św. Krzyża. W Katedrze od dzisiaj do końca sierpnia będzie dodatkowa Msza święta w niedziele o godzinie 21.00.

3. Przypominamy, że obowiązek Komunii wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę. Kto jeszcze w okresie wielkanocnym nie przystąpił do spowiedzi i Komunii świętej zachęcamy, by uczynić to w tym tygodniu.

4. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą sprawowane jak w dzień powszedni.

5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również dzień Nabożeństwa Fatimskiego. Zapraszamy na modlitwę o godzinie 18.00. Rozpoczniemy spotkanie modlitwą różańcową i nabożeństwem czerwcowym przed Najświętszym Sakramentem, następnie o godzinie 18.30 będziemy sprawować Eucharystię. Po Mszy świętej będziemy uczestniczyć w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. prałat dr Aleksander Radecki.

6. We wtorek zapraszamy do wzięcia udziału w sympozjum naukowym, poświęconym biskupowi Andrzejowi Jerinowi i jego srebrnemu ołtarzowi.Rozpoczęcie sympozjum o godzinie 10.00 w Muzeum Narodowym. Szczegóły na plakacie i na stronach internetowych.

7. Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin w naszej parafii.

8. W najbliższą sobotę zapraszamy na II koncert organowy z cyklu „Debiuty” do Kolegiaty pw. św. Krzyża o godzinie 14.00. Po koncercie będzie możliwość zwiedzania Ostrowa Tumskiego z przewodnikiem. Wstęp wolny.

9. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież naszej archidiecezji na wyjazd do Taizé we Francji. Zapisy do 17 czerwca.