Company Logo


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16. – 22.06.2019 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w Katedrze codziennie o godzinie 18.00, w oktawie Bożego Ciała po Mszy świętej wieczornej. 

2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w katedrze o 7.00, 18.30, w kolegiacie pw. św. Krzyża o 9.00 i 16.30. Uroczysta SUMA, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Abp Józef Kupny zostanie odprawiona o godz. 9.00. Po Mszy świętej wyruszy PROCESJA DO CZTERECH OŁTARZY, która przejdzie przez ul. Katedralną, wyspę Piasek, pl. Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny, ul. Wita Stwosza i Rynek, gdzie zakończy się przy Bazylice Św. Elżbiety w Rynku. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Prosimy także wszystkich o pomoc w przyniesieniu kwiatów do sypania na procesję. W imieniu J.E. Abp Józefa Kupnego i fundacji Młodzi Młodym zapraszamy serdecznie na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w Boże Ciała o godz. 19:00 w Święto Bożego Ciała na placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki. 

3. W czasie Oktawy Bożego Ciała, sprawujemy Mszę św. o godz. 18.30 wraz z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry.

4. W najbliższą sobotę zapraszamy na III koncert organowy z cyklu „Debiuty” do Kolegiaty pw. św. Krzyża o godzinie 14.00. Po koncercie będzie możliwość zwiedzania Ostrowa Tumskiego z przewodnikiem. Wstęp wolny.

5. W przyszłą niedzielę w parafii Katedralnej będziemy przeżywać uroczystość patronalną ku czci św. Jana Chrzciciela. Msza święta o godzinie 11.30, będzie sprawowana przez ks. prałata dr Czesława Majdę, kanonika Kapituły Kolegiackiej Świętego Krzyża, proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu-Gądowie, przed laty wikariusza parafii katedralnej. 

6. Zapraszamy również na koncert muzyki sakralnej do Katedry o godzinie 17.00 
w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum pod. dyr. Tomasza Tomaszewskiego (utwory Haendla, Bacha, Haydna, Vivaldiego). 

7. Natomiast główna uroczystość katedralna ku czci św. Jana Chrzciciela będzie miała miejsce 24 czerwca o godzinie 18.30 pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego.

8. Od przyszłej niedzieli przez okres wakacji nie będzie Mszy świętej o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Idziego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.