12. niedziela zwykła Uroczystość Patronalna ku czci św. Jana Chrzciciela

23. – 29.06.2019 r.

1. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na koncert muzyki sakralnej do Katedry o godzinie 17.00 w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum pod. dyr. Tomasza Tomaszewskiego (utwory Haendla, Bacha, Haydna, Vivaldiego).

2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w Katedrze po Mszy świętej wieczornej.

3. W poniedziałek, 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej i naszej Katedry. Msze święte będą sprawowane jak w dzień powszedni. Uroczysta Msza święta za mieszkańców Wrocławia będziemy celebrować pod przewodnictwem J. E. Ks. Abpa Józefa Kupnego o godzinie 18.30. Zapraszamy do udziału.

4. W czwartek będziemy obchodzić zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej wieczornej będzie procesja do czterech ołtarzy wewnątrz Katedry. Na zakończenie liturgii poświęcimy wianki i zioła. W czasie tej Mszy świętej będziemy dziękować Bogu za dotychczasową  posługę w naszej parafii siostry Anny i Heleny, które pracują w zakrystii katedralnej i kościoła św. Idziego. W czasie wakacji zostaną przeniesione do innych placówek swojego zgromadzenia zakonnego.

5. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W sobotę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy do modlitwy w intencji Papieża.

7. W najbliższą sobotę zapraszamy na IV koncert organowy z cyklu „Debiuty” do Kolegiaty pw. św. Krzyża o godzinie 14.00. Po koncercie będzie możliwość zwiedzania Ostrowa Tumskiego z przewodnikiem. Wstęp wolny.

8. W okresie wakacyjnym tj. od 25 czerwca do 20 października sakrament pokuty
w Katedrze będziemy sprawować od godziny 6.30 do 13 i od 18 do 19. W dniach od 25.06 do 31.08 nie ma Mszy świętej o 7.00

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.