14. Niedziela Zwykła

07– 13.07.2019 r.

1. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godzinie 18.00 różaniec, 18. 30 Msza święta, po Mszy procesja z figurą Matki Bożej wokół Katedry.

2. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 2 – 10.08. Nasza parafia jest organizatorem Wrocławskiej grupy nr 21. Szczegółowe informacje na plakatach i u ks. Marka. Osoby, które nie będą mogły brać udziału w pielgrzymce zachęcamy do zapisywania się do uczestniczenia w grupie duchowych pielgrzymów. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. Zapraszamy tegorocznych maturzystów i studentów do wzięcia udziału we wrześniu w dwu tygodniowym obozie adaptacyjnym Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Zapraszamy do wyjazdu wraz z Duszpasterstwem Przystań działającym na Ostrowie Tumskim. Szczegóły na plakatach.

4. Dziś w Kolegiacie pw. św. Krzyża rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu „Wrocławskie Lato Organowe – Non sola scripta”. Zapraszamy na koncert o godzinie 19.00. Wystąpią: Andrzej Chorosiński, Konstanty Andrzej Kulka. Gościem specjalnym dzisiejszego wieczoru jest prof. Adam Jezierski – rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we czwartek święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy, w piątek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w sobotę wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.

7. Od poniedziałku w prezbiterium Katedry rozpoczynają się prace renowacyjne. W poniedziałek wieczorna Msza święta będzie sprawowana w kaplicy Bożego Ciała.