15. Niedziela Zwykła

14– 20.07.2019 r.

1. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 2 – 10.08. Nasza parafia jest organizatorem Wrocławskiej grupy nr 21. Szczegółowe informacje na plakatach. Osoby, które nie będą mogły brać udziału w pielgrzymce zachęcamy do zapisywania się do uczestniczenia w grupie duchowych pielgrzymów. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

2. Zapraszamy tegorocznych maturzystów i studentów do wzięcia udziału we wrześniu w dwutygodniowym obozie adaptacyjnym Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Zapraszamy do wyjazdu wraz z Duszpasterstwem Przystań działającym na Ostrowie Tumskim. Szczegóły na plakatach.

3. Dziś w Kolegiacie pw. św. Krzyża kolejny koncert w ramach festiwalu „Wrocławskie Lato Organowe – Non sola scripta”. Zapraszamy na koncert o godzinie 19.00. Wystąpią: Olimpio Medori (Włochy) – organy i Krzysztof Pełech – gitara.

4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel, w sobotę uroczystość bł. Czesława - patrona Wrocławia

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

6. W prezbiterium katedry rozpoczęły się prace remontowo-konserwatorskie, związane z powrotem głównego ołtarza srebrnego fundacji biskupa Andrzeja Jerina. Dziękujemy wszystkim wspierającym to dzieło duchowo i materialnie. Msze święte poranne w tygodniu będą sprawowane w kaplicy Bożego Ciała.