26. Niedziela Zwykła

29.09 – 05.10.2019 r.

1. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży będą się odbywać przez miesiąc październik o godzinie 17.45. Dla dzieci nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30 w kościele pw. św. Idziego.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Dla dzieci spowiedź w Kościele pw. św. Idziego o godzinie 16.00, a następnie o 16.30 nabożeństwo różańcowe. Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00. Dla dzieci spowiedź w Kolegiacie pw. św. Krzyża o godzinie 16.30, a następnie o 17.00 nabożeństwo różańcowe. W sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 8.00.

W piątek i sobotę rano księża odwiedzą chorych w ich domach. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Idziego.

3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą – godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Idziego od godziny 23.00 do godziny 24.00.

4. Zapraszamy młodzież szkół średnich i studentów na Mszę Akademicką w każdą niedzielę o 18.30 oraz do włączenia się w Duszpasterstwo Akademickie Przystań działające na Ostrowie Tumskim, przy Katedrze Wrocławskiej.

5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

6. W dzisiejszą niedzielę będą sprawowane ostatnie Msze święte w sezonie letnim o 16.30 w Kolegiacie pw. św. Krzyża.

7. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Trzebnicy w sobotę 12.10 w Grupie Katedralnej nr 21. Wyjście o godzinie 6.00 z Katedry. W zakrystii zapisy na autobus powrotny z Trzebnicy do Wrocławia koszt 10 zł.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz pażdziernikowy numer miesięcznika "Nowe Życie".