1 niedziela wielkiego postu (1-7.03.2020)

1. Niedziela wielkiego postu

01 – 07.03.2020 r.

1.        Dzisiaj w katedrze kończymy rekolekcje na dobry początek wielkiego postu. Dziękujemy Księdzu Prałatowi Aleksandrowi Radeckiemu za wprowadzenie nas w wielki post i duchowe przeprowadzenie nas przez pierwsze dni tego czasu.

2.        Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.

3.        Nabożeństwa Drogi Krzyżowejw Katedrze odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w Katedrze o godzinie 8.30 i po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19. Dla dzieci i młodzieży nabożeństwo sprawujemy w kościele pw. Św. Idziego o godzinie 16.30.

4.        W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza święta będzie sprawowana o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Dla dzieci spowiedź w Kościele pw. św. Idziego o godzinie 16.00.  Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w katedrze od 6.30 do 13.00 i od 17.00 do 19.00. W sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 9.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych. W piątek i sobotę rano księża odwiedzą chorych w ich domach. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą – godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Idziego od godziny 23.00 do godziny 24.00.

5.        W okresie Wielkiego Postu Caritas prowadzi akcję charytatywną pod nazwą Jałmużna Wielkopostna. Zachęcamy do zabrania papierowych skarbonek, do których składamy dobrowolne ofiary. Po zakończeniu Wielkiego Postu, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego prosimy przynieść jałmużnę do kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji. Można też już nabywać przed zakrystią czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł, małe paschaliki w cenie 6 zł, duże – 14 zł oraz torby talent miłosierdzia.

6.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii są tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz marcowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.