2. niedziela wielkiego postu (8-14.08.2020 r.)

2. Niedziela Wielkiego Postu

08 – 14.03.2020 r.

1.        Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.

2.        Nabożeństwa Drogi Krzyżowejw Katedrze odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w Katedrze o godzinie 8.30 i po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19. Dla dzieci i młodzieży nabożeństwo sprawujemy w kościele pw. Św. Idziego o godzinie 16.30.

3.        Zachęcamy do praktykowania Adoracyjnej Drogi Krzyżowej w 14 kościołach naszego miasta. Książeczki są do nabycia w zakrystii.

4.        Zapraszamy na spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas i wszystkich którzy pragną w działalność charytatywną przy katedrze we wtorek 10 marca o godzinie 19.30 w budynku domu Parafialnego.

5.        W okresie Wielkiego Postu Caritas prowadzi akcję charytatywną pod nazwą Jałmużna Wielkopostna. Zachęcamy do zabrania papierowych skarbonek, do których składamy dobrowolne ofiary. Po zakończeniu Wielkiego Postu, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego prosimy przynieść jałmużnę do kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji. Można też już nabywać przed zakrystią czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł, małe paschaliki w cenie 6 zł, duże – 14 zł oraz torby talent miłosierdzia.

6.        Dzisiaj z racji 2. Niedzieli wielkiego postu możemy po Mszy świętej złożyć ofiarę do puszek na działalność misyjną Kościoła w krajach III świata.

7.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii są tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz marcowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.