2. niedziela wielkanocna - święto Miłosierdzia Bożego (19 - 25.04.2020 r.)

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

19. – 25.04.2020 r.

1.        Zgodnie z rozporządzeniami państwowymi od poniedziałku w katedrze może przebywać 1 osoba na 15 m2. Po wyliczeniu powierzchni w katedrze może przebywać jednocześnie 130 osób, a w kolegiacie pw. św. Krzyża 55 osób. Używamy masek lub szalików zasłaniających usta i nos. Prosimy jednak zachować rozwagę w podejmowaniu decyzji
o uczestniczeniu w nabożeństwach, pamiętając, że jeszcze nie wróciliśmy do sytuacji przed pandemią.

2.        W związku z tym prosimy o zgłoszenie się osób dyspozycyjnych do posługi przyjęcia wiernych w katedrze podczas niedzielnych Mszy świętych. Zapraszamy osoby dorosłe, które mogą i chcą zająć się posługą gościnności wobec tych wszystkich, którzy przybędą do katedry o do kolegiaty pw. św. Krzyża, by brać udział w niedzielnej Eucharystii. Jest to okazja nie tylko o zadbania o porządek podczas Mszy świętej, ale również dobra sposobność, by zaangażować się w odpowiedzialność za naszą wspólnotę parafialną. Prosimy zgłaszać się po Mszach świętych lub poprzez pocztę elektroniczną i telefon.

3.        Transmisje nabożeństw z katedry możemy śledzić poprzez kanał YouTube i Facebook katedry wrocławskiej.

4.      Wracamy do zwykłych godzin sprawowania sakramentu pokuty. Spowiedź odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 13.00 i od 17.00 do 19.00, w soboty od 6.30 do 13.00 i od 18.00 do 19.00, w niedziele podczas Mszy świętych.

5.        Codziennie w katedrze modlimy się na różańcu o godzinie 20.30. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę w naszych domach.

6.        Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski skierował do kapłanów list, w którym zachęca, by w parafiach powstała Parafialna Tarcza Antykryzysowa. Powołujemy zatem Katedralną Parafialną Tarczę Antykryzysową. Zbieramy informacje dotyczące parafian pracujących w sektorze usług, prowadzących jednorodzinne, często jednoosobowe firmy, osoby pracujące w oparciu o umowę o dzieło lub umowę zlecenie, których epidemia postawiła w trudnej sytuacji ekonomicznej z zachętą, abyśmy korzystali z ich usług.

7.        W czwartek będziemy przeżywać uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Polski, a w sobotę święto   św. Marka Ewangelisty – modlimy się o urodzaje.

8.        W tygodniu można przynieść do katedry skarbonki z jałmużną wielkopostną.

9.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne  przed kratą w nawie bocznej tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

10.   W tym tygodniu rozpoczyna się II etap prac renowacyjnych w prezbiterium katedry -

11.   Dziękujemy za pomoc duchową i materialną, za przekazane ofiary na rzecz parafii katedralnej do skarbonek i na konto parafii.