3. niedziela wielkanocna - Niedziela biblijna (26.04 - 02.05.2020 r.)

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.04 – 02.05.2020 r.

NIEDZIELA BIBLIJNA

1.        Zgodnie z rozporządzeniami państwowymi od poniedziałku w katedrze może przebywać 1 osoba na 15 m2. Po wyliczeniu powierzchni w katedrze może przebywać jednocześnie 130 osób, a w kolegiacie pw. św. Krzyża 55 osób. Używamy masek lub szalików zasłaniających usta i nos. Prosimy jednak zachować rozwagę w podejmowaniu decyzji
o uczestniczeniu w nabożeństwach, pamiętając, że jeszcze nie wróciliśmy do sytuacji przed pandemią.

2.        Prosimy o zgłoszenie się osób dyspozycyjnych do posługi przyjęcia wiernych w katedrze podczas niedzielnych Mszy świętych. Zapraszamy osoby dorosłe, które mogą i chcą zająć się posługą gościnności wobec tych wszystkich, którzy przybędą do katedry o do kolegiaty pw. św. Krzyża, by brać udział w niedzielnej Eucharystii. Prosimy zgłaszać się po Mszach świętych lub poprzez pocztę elektroniczną i telefon.

3.        Transmisje nabożeństw z katedry możemy śledzić poprzez kanał YouTube i Facebook katedry wrocławskiej.

4.        Codziennie w katedrze modlimy się na różańcu o godzinie 20.30. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę w naszych domach.

5.        Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa majowe w katedrze o godzinie 18.00.

6.        W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca. Wizyty u chorych w normalnym harmonogramie nie odbywają się. W sobotę o godzinie 9.00 będzie Msza święta i zmiana tajemnic różańcowych.

7.        W sobotę będziemy przeżywać uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą sprawowane o godzinie 8.00, 9.00 i 18.30.

8.        W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza – modlimy się szczególnie o dar nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

9.        Siostry Elżbietanki, prowadzące jadłodajnię dla bezdomnych przy ul. Św. Józefa potrzebują słoiki litrowe z nakrętkami. Można je przynosić do katedry lub bezpośrednio do Sióstr. Potrzebne są też ubrania dla bezdomnych. Prosimy o przynoszenie ich do Sióstr lub do Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej.

10.   Informujemy, że ofiary na tacę i przy okazji sprawowanych sakramentów można składać używając także kart elektronicznych. Dziękujemy za przekazywane ofiary i darowizny na rzecz parafii. Ofiary składane na konto i przy użyciu kart można odpisać od podatku jako darowiznę na cele kultu religijnego.

11.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne  przed kratą w nawie bocznej tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.