Ogólne

Duszpasterstwo Parafii Katedralnej we Wrocławiu obsługuje według Schematyzmu Archidiecezji Wrocławskiej dwie parafie: Parafię pw. Św. Jana Chrzciciela (Archikatedra) oraz Parafię pw. Świętego Krzyża.

Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela (Archikatedra)

erygowana: XIw.

liczba mieszkańców: 11500

Odpust: 24 czerwca

obejmuje ulice:

Benedyktyńska, Chemiczna, Górnickiego, Grunwaldzka (nr 1-37, 2-42), Kard. Hlonda, św. Idziego, św. Józefa, Kanonia, Kapitulna, Katedralna, Pl. Katedralny, Kard. Kominka, Ładna, Miła, Nowowiejska (nr 61-95 nieparz.), Piwna, B. Prusa (nr 37-59 nieparz.), Reja (nr 1-47, 2-56), Sępa Sarzyńskiego, Sienkiewicza, (nr 28-112, 47-89), Szczytnicka, Kard. Wyszyńskiego (nr 1-77, 2-80)

na terenie Parafii znajdują się kościoły:

kościół pomocniczy: kościół pw. Św. Idziego (odpust: 1 września)

kościół rektorski: kościół pw. Świętych Piotra i Pawła (odpust: 29 czerwca) - służy Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Wrocławskiej.

Parafia pw. Świętego Krzyża

erygowana: XIIw.

liczba mieszkańców: 3500

Odpust: 14 września