Bierzmowanie młodzieży z parafii

1. Przygotowanie do bierzmowania trwa 1 lata.

2. Przygotowanie rozpoczyna się w klasie trzeciej gimnazjum.

3. Sakrament bierzmowania udzielany jest pod koniec roku szkolnego (maj lub czerwiec)

4. Do bierzmowania może przystąpić osoba ochrzczona, zamieszkałą na terenie Parafii Katedralnej.

5. W wyjątkowych sytuacjach, wynikających z ważnych racji duszpasterskich, do bierzmowania mogą przygotowywać się osoby mieszkające poza naszą Parafią - po okazaniu pisemnej zgody Księdza Proboszcza z Parafii zamieszkania.

6. Kandydat do bierzmowania przyjmuje następujące obowiązki i zasady:

a) Systematyczny udział we Mszy świętej niedzielnej oraz obowiązujące święta.

b) Systematyczna spowiedź święta (raz w miesiącu).

c) Kandydat powinien także uczestniczyć  w ciągu roku przynajmniej w  kilku nabożeństwach okresowych: różaniec  (październik), Droga Krzyżowa i gorzkie Żale (Wielki Post), maryjne (maj) i do Serca Pana Jezusa (czerwiec).

d) Powinien także uczestniczyć w czasie Adwentu w Roratach.

e) Uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych i adwentowych.

f) Systematyczny i zaangażowany udział w szkolnej katechezie szkolnej. Katecheta wyraża zgodę na przyjęcie bierzmowania przez kandydata. Brak zgody oznacza przełożenie przygotowania na kolejny rok.

g) Systematyczny i zaangażowany udział w spotkaniach dla kandydatów przy Parafii - terminy będą podawane na bieżąco.

7. Świadectwo chrześcijańskiego życia. Dotyczy to nie tylko Parafii, ale także rodziny, szkoły i innych miejsc. Brak właściwego świadectwa oznacza przełożenie przygotowania na kolejny rok.

8. Przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania potrzebne jest potwierdzenie, że kandydat był ochrzczony. Osoby, które zostały ochrzczone poza naszą Parafią zobowiązane są dostarczyć świadectwa chrztu z Parafii, w której były ochrzczone. Świadectwo takie należy dostarczyć do końca roku kalendarzowego (dotyczy klas trzecich).

Więcej informacji na stronie: http://katedrawroclaw.manifo.com/