Najważniejsza świątynia
archidiecezji wrocławskiej

Jedna z najcenniejszych i najpiękniejszych gotyckich katedr w Polsce.

Niniejsza podstrona jest poświęcona informacjom dla zwiedzających, turystów i osób, dla których bliska jest kultura. Informacje te pomogą Ci zorientować się w podstawowych informacjach.

Szczegółowy opis zabytków, architektury, a także wirtualne zwiedzanie 3D można znaleźć na stronach www, które szczegółowo opisują te aspekty. Od dwóch lat rrwają prace polegające na cyfrowej inwentaryzacji katedry. Wykonane prace inwentaryzacyjne znajdziesz poniżej.

Poniżej znajdziesz kilka linków do poszczególnych miejsc. Zdecydowanie najlepsza strona www do zwiedzania online jest tutaj:

Zwiedzanie

Katedrę wrocławską można zwiedzać cały rok.

Taras widokowy

Zobacz wspaniałą panoramę miasta.

KAMERA Z WIEŻY

Ołtarz

Phasellus venenatis leo eu semper varius. Maecenas sit amet

Skarbiec katedralny

Zapraszamy do wirtualnych odwiedzin skarbca katedralnego.

WIRTUALNY SKARBIEC

Zwiedzanie katedry

Zwiedzanie nie odbywa się podczas nabożeństw — prosimy przewodników o niewprowadzanie w tym czasie grup do Katedry.

GODZINY ZWIEDZANIA PREZBITERIUM I KAPLIC BAROKOWYCH

Poniedziałek – Sobota 10.00 – 17.00
Niedziela 14.00 – 16.00

GODZINY OTWARCIA TARASU WIDOKOWEGO**

Poniedziałek – Sobota 10.00 – 17.00
Niedziela 14.00 – 16.00

* Zwiedzanie katedry nie jest możliwe podczas trwania nabożeństw

** Dostępność tarasu widokowego dla zwiedzających jest uzależniona od pogody

FAQ Najczęściej zadawane pytania

1Czy wejście do katedry jest płatne?
Nie, katedra jest otwarta dla wszystkich. Płatne są: tras widokowy, wystawa misyjna i kaplice barokowe wraz z ołtarzem głównym św. Jana Chrzciciela fundacji biskupa Jerina.
2Na jaki cel przeznaczane są opłaty za wejście na tras widokowy, wystawę misyjną i do kaplic barokowych wraz z ołtarzem głównym św. Jana Chrzciciela fundacji biskupa Jerina?
Środki z opłaty za bilety są przeznaczone na utrzymanie i prace renowacyjne katedry.
3Czy można otrzymać fakturę VAT za bilety?
Tak, można otrzymać fakturę VAT płacąc powyżej kwoty 450 zł. Można otrzymać również paragon z NIP poniżej kwoty 450 zł.
4Czy można zwiedzać katedrę podczas nabożeństw?
Zwiedzanie katedry podczas nabożeństw jest zabronione. Jest to czas przeznaczony na modlitwę i sprawowanie kultu Bożego wspólnoty osób wierzących. Bardzo prosimy, aby w tym czasie nie przeszkadzać zgromadzonym na nabożeństwie. Prosimy również o zachowanie ciszy podczas zwiedzania katedry, a mężczyzn o zdjęcie nakrycia głowy.
5Czy można zamówić możliwość sprawowania Eucharystii dla grupy pielgrzymów?
Tak. Można uczestniczyć w Mszy parafialnej w tygodniu i niedziele, albo mając własnego kapłana można zarezerwować termin w tygodniu od 10.00 do 12.00 lub o 17.00. W niedziele i święta nakazane nie przyjmujemy rezerwacji poza porządkiem niedzielnym Mszy świętych.

Cennik

OPŁATA ZA ZWIEDZANIE JEST PRZEZNACZONA NA UTRZYMANIE KATEDRY I PRACE RENOWACYJNE W KATEDRZE

1) Bilety ulgowe dla dzieci i młodzieży do 25 lat oraz seniorów od 60 lat / Reduced tickets are for students up to 25 years old and for seniors – people over 60 years old.
2) jeden bilet gratis na 10 osób / one ticket free for every 10 people.
3) dwie osoby dorosłe + dziecko (+ za każde następne) / two adults +one child (+each additional child).
4) Dzieci do lat 6 wejście na wieżę – GRATIS

BILETY INDYWIDUALNE  Normalny/Ulgowy

WIEŻA Z TARASEM WIDOKOWYM: 25 zł/20 zł
KAPLICE BAROKOWE I OŁTARZ ŚW. JANA CHRZCICIELA (PREZBITERIUM): 15 zł/10 zł

BILETY GRUPOWE  Normalny/Ulgowy

WIEŻA Z TARASEM WIDOKOWYM: 20 zł/15 zł
KAPLICE BAROKOWE I OŁTARZ ŚW. JANA CHRZCICIELA (PREZBITERIUM): 15 zł/10 zł
WIEŻA, KAPLICE BAROKOWE I OŁTARZ ŚW. JANA CHRZCICIELA (PREZBITERIUM): 35 zł/25 zł

BILET RODZINNY

WIEŻA Z TARASEM WIDOKOWYM - 2 DOROSŁYCH + DZIECKO = 35 zł; każde kolejne dziecko +10 zł.

Ulgi

– Bilety ulgowe przysługują dzieciom powyżej 6 lat, młodzieży do 25 lat oraz seniorom od 60 lat.
– Dla dzieci do lat 6 wstęp jest bezpłatny.
– W przypadku biletów grupowych na każde 10 osób jeden wstęp jest gratis.