Company Logo


best cheap website hosting

best cheap website hosting best cheap website hosting

Ogólne

Duszpasterstwo Parafii Katedralnej we Wrocławiu obsługuje według Schematyzmu Archidiecezji Wrocławskiej dwie parafie: Parafię pw. Św. Jana Chrzciciela (Archikatedra) oraz Parafię pw. Świętego Krzyża.

 

Czytaj więcej: Ogólne

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna:

best cheap website hosting

best cheap website hosting best cheap website hosting

Katedra Św. Jana Chrzciciela

1000r.

Dzięki staraniom Bolesława Chrobrego powstało biskupstwo Wrocławskie jako Sufragania Metropoli Gnieźnieńskiej. Pierwszym rządcą był Biskup Jan, który obrał za patrona diecezji św. Jana Chrzciciela.

1150r.

Kazimierz Odnowiciel po nawrocie pogaństwa na Śląsk przywrócił organizację kościelną. Diecezją rządził wtedy Biskup Hieronim.

Czytaj więcej: Katedra Św. Jana Chrzciciela

Kolegiata Świętego Krzyża

Kościół dwukondygnacyjny, gotycka budowla ceglana, dwuwieżowa.

Górny Kościół jest pod wezwaniem Św. Krzyża, dolny kościół - pod wezwaniem Św. Bartłomieja.

Czytaj więcej: Kolegiata Świętego Krzyża

Kościół Św. Idziego

Kościół św. Idziego jest najstarszą budowlą sakralną, zachowaną w pierwotnej formie we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Kościół Św. Idziego

12. niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12. niedziela zwykła
19.06 – 25.06.2016 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze codziennie po Mszy świętej o godzinie 18.30. 
W piątek nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo po Mszy św. o godzinie 8.00.

2. Ksiądz Andrzej Delwo, wikariusz Parafii Katedralnej decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego po pięciu latach pracy w Katedrze obejmie funkcję proboszcza w parafii pw. św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach z dniem 30 czerwca br. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 18.30, podczas której chcemy podziękować Księdzu Andrzejowi za jego posługę w Katedrze i wypraszać potrzebne łaski na kolejne lata kapłańskiej służby.

3. W piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej i Archikatedry Wrocławskiej. Główna Msza św. pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego z udziałem władz miasta o godzinie 18.30. O godzinie 21 przed Katedrą koncert Turniej Tenorów. 

4. W sobotę zapraszamy na Rodzinne Świętowanie na Ostrowie i na Noc Świętojańską z ŚDM. Szczegóły na plakacie. Katedra w piątek i sobotę będzie otwarta do godziny 22. Od 20 do 22 będzie również otwarty taras widokowy na wieży katedralnej.

5. W wigilię uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli w czwartek zapraszamy do katedry na Noc Świętojańską z chorałem gregoriańskim. Początek o godzinie 21.15. Modlitwę poprowadzą Schola Gregoriana Silesiensis i Schola Mulierum Silesiensis, zakończenie o północy Mszą świętą w języku łacińskim.

6. W niedzielę w katedrze odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Homilie w tym dniu wygłosi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik. Suma odpustowa o godzinie 10.00. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wewnątrz katedry. Podczas Mszy świętej o godzinie 13.00 rozesłanie misyjne 36 wolontariuszy „Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego”.

7. Od przyszłej niedzieli przez cały okres wakacyjny nie będzie Mszy św. o godzinie 9.30 w Kolegiacie pw. św. Krzyża i o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Idziego.

8. Od piątku do niedzieli w godzinach od 9 do 21 będzie można zwiedzić na Ostrowie Tumskim Muzeum Mobilne św. Jana Pawła II. 

9. W Kolegiacie pw. św. Krzyża można obejrzeć wystawę dzieł sztuki zatytułowaną „Wiara w kulturze”. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku od 10 do 18.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

3. Niedziela Wielkanocna (18-24.04.2021 r.)

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


3. Niedziela Wielkanocna – Biblijna – 18 – 24.04.2021 r.

1.     Trzecia niedziela wielkanocna jest obchodzona w Polsce jako niedziela Biblia, otwierająca Tydzień Biblijny, który uwrażliwia nas na lekturę Pisma Świętego i słuchanie Bożego słowa.

 

2.     W poniedziałek 19. kwietnia o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do świętego Józefa w intencji osób samotnych i bezrobotnych.

 

3.     We wtorek o godzinie 19.30 w katedrze odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii świętej. Prosimy, aby przyszedł jeden rodzic i prosimy nie przychodzić na spotkanie z dziećmi.

 

4.     W czwarteko godzinie 18.00 zapraszamy do katedry na nabożeństwo „Droga światła” – jest to modlitwa medytacji dotycząca wydarzeń związanych ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa.

 

5.     Od 23 do 25 kwietnia (piątek, sobota, niedziela) zapraszamy na trzydniowe spotkania formacyjne z ks. Stanisławem Zającem wszystkie osoby, które zapisały się do grupy pragnącej działać aktywnie w parafii. Zapraszamy również osoby, które chcą przynależeć do grupy Posoborowej Odnowy Parafii. Spotkania odbędą się
w dwóch cyklach: popołudniowym (od 16.30 do 18.30) i wieczornym (od 19.30 do 21.30). Należy wybrać jedno spotkanie w danym dniu. Przez formularz na stronie internetowej parafii lub w zakrystii prosimy wpisywać się do danej grupy. Link do formularza:
https://forms.gle/xwkeD61D3crCFuJX9

 

6.     Zapraszamy mężczyzn na Męskie Rekolekcje od 5 do 7 maja. Szczegóły na plakacie i stronie Facebook parafii katedralnej.

 

7.     Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w dniach 28-30 maja 2021 roku w Głębowicach k. Żmigrodu. Więcej informacji i zgłoszenia pod numerem telefonu 508 098 589 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

8.     Za 8 tygodni, 6 czerwca rozpoczniemy w parafii katedralnej misje święte pod hasłem: „Moc miłości Bożej”, które będzie prowadził ks. Krzysztof Herbut. Księdza misjonarza i naszą parafię polecamy modlitwie.

 

9.     Zapraszamy młodzież po bierzmowaniu na letnie rekolekcje oazowe w Bukowcu koło Karpacza od 20 lipca do 5 sierpnia. Więcej informacji u ks. Piotra.

 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny”
i „Niedziela”.

 

11.  W katedrze jednocześnie może przebywać 107 osób. Prosimy zachowywać zasady bezpieczeństwa.

 

2. niedziela wielkanocna (10 - 17.04.2021 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

2. Niedziela Wielkanocna – 11 – 17.04.2021 r.

 

1.     W czwartek obchodziliśmy 680. rocznicę śmierci sługi Bożego wrocławskiego biskupa Nankera. 8 dnia każdego miesiąca będziemy modlić się o jego beatyfikację.

 

2.     Dziękujemy za przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną.

 

3.     W okresie wielkiego postu zebraliśmy 150 kg żywności, którą Parafialny Zespół Caritas wsparł 15 rodzin z naszej parafii, jadłodajnię dla ubogich przy ul. Św. Józefa prowadzoną przez Siostry Elżbietanki i Dom Opieki Społecznej przy ul. Św. Marcina prowadzony przez Siostry Nazaretanki. Dziękujemy za Waszą wrażliwość i podzielenie się żywnością.

 

4.     W środę będziemy obchodzić Święto Chrztu Polski, przypominające o korzeniach naszej tożsamości i cywilizacji chrześcijańskiej.

 

5.     W czwartek o godzinie 18.00 zapraszamy do katedry na nabożeństwo „Droga światła”.

 

6.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną, która uwrażliwia nas na lekturę Pisma Bożego i słuchanie Bożego słowa.

 

7.     W poniedziałek 19 kwietnia o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do świętego Józefa w intencji osób samotnych i bezrobotnych.

 

8.     Od 23 do 25 kwietnia (piątek, sobota, niedziela) zapraszamy na spotkania formacyjne z ks. Stanisławem Zającem wszystkie osoby, które zapisały się do grupy pragnącej działać aktywnie w parafii. Zapraszamy również osoby, które chcą przynależeć do grupy Posoborowej Odnowy Parafii. Spotkania odbędą się
w dwóch cyklach: popołudniowym (od 16.30 do 18.30) i wieczornym (od 19.30 do 21.30). Przez formularz na stronie internetowej parafii lub w zakrystii prosimy wpisywać się do danej grupy.

 

9.     Zapraszamy mężczyzn na Męskie Rekolekcje od 5 do 7 maja. Szczegóły na plakacie i stronie Facebook parafii katedralnej.

 

10. Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w dniach 28-30 maja 2021 roku w Głębowicach k. Żmigrodu. Więcej informacji i zgłoszenia pod numerem telefonu 508 098 589 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

11. Za 8 tygodni, 6 czerwca rozpoczniemy w parafii katedralnej misje święte pod hasłem: „Moc miłości Bożej”, które będzie prowadził ks. Krzysztof Herbut. Księdza misjonarza i naszą parafię polecamy modlitwie.

 

12. Zapraszamy młodzież po bierzmowaniu na letnie rekolekcje oazowe w Bukowcu koło Karpacza od 20 lipca do 5 sierpnia. Więcej informacji u ks. Piotra.

 

13. Zachęcamy o lektury prasy katolickiej.  Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (04 - 10.04.2021 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Oktawa Wielkanocy - 04 – 10.04.2021 r.

1.     W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w Katedrze będą sprawowane jak w każdą niedzielę. W Kolegiacie pw. św. Krzyża Mszę świętą sprawujemy o godzinie 11.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

2.     Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego będzie po Mszy świętej wieczornej. W przyszłą niedzielę pomodlimy się nowenną o godzinie 15.00, przed dodatkową Mszą świętą o godzinie 15.30.

3.     W sobotę o godzinie 9.00 będzie Msza święta w intencjach Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

4.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

5.     W przyszłą niedzielę prosimy o przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną.

6.     Za 9 tygodni, 6 czerwca rozpoczniemy w parafii katedralnej misje święte pod hasłem: „Moc miłości Bożej”, które będzie prowadził ks. Krzysztof Herbut.

7.     Zachęcamy o lektury prasy katolickiej.  Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

8.     Chcąc uczestniczyć w liturgii Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapisujemy się przez formularz. Link do formularza zapisów:

https://forms.gle/cJ1RfhkKpCEAmrv29

Można uczestniczyć również w liturgii na zewnątrz katedry.

 

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej (28.03 - 3.04.2021 r.)

 

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej –  Wielki Tydzień - 28.03 – 03.04.2021 r.

 

1.     Zapraszamy dzisiaj na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.30. Gorzkie Żale są transmitowane przez Radio Rodzina i kanał YouTube Parafii i Wrocławskiego Gościa Niedzielnego.

 

2.     W Niedzielę Palmową są dodatkowe Msze święte o godzinie 16.00 w kolegiacie pw. Świętego Krzyża i o godzinie 20.00 w katedrze. Spowiedź do godziny 14.00
i od 16.00 do 21.00

 

3.     Spowiedź w Wieki Poniedziałek będzie od godziny 6.30 do 13.00 i od 16.00 do 20, w Wielki Wtorek i W Wielką Środę od godziny 6.30 do 13.00 i od 16.00 do 21.00, w Wielki Czwartek od  godziny 8.00 do 16.30 i od 21.30 do 24.00, w Wielki Piątek od godziny 8.00 do 18.00 i od 20.00 do 22.00, w Wielką Sobotę od godziny 8.00 do 16.00.

 

4.     W Wielki Czwartek  o godzinie 10.00 będzie transmitowana przez kanał YouTube Msza Krzyżma pod przewodnictwem naszego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego z kościoła Opatrzności Bożej we Wrocławiu.

 

5.     Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem. Msze Wieczerzy Pańskiej będą sprawowane: w katedrze pierwsza o godzinie 17.00, druga o godzinie 18.30, której przewodniczy Ks. Biskup Andrzej Siemieniewski;
w kolegiacie pw. Świętego będzie o godzinie 16.30. O godzinie 23.00 będzie Godzina Święta. Katedra zostanie zamknięta o północy.
W Wielki Piątek
o godzinie 8.00 będzie sprawowana Godzina czytań i jutrznia. O godzinie 12.00 będzie nabożeństwo Drogi krzyżowej. Pierwsza Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana o godzinie 15.00, druga o godzinie 18.30 pod przewodnictwem
 O. Biskupa Jacka Kicińskiego. W kolegiacie pw. Świętego Krzyża Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana o godzinie 16.30. Katedra w tym dniu będzie otwarta do godziny 22.00.
W Wielką Sobotę o godzinie 8.00 będzie sprawowana Godzina czytań i jutrznia. Święcenie pokarmów będzie odbywać się na zewnątrz wokół katedry co godzinę od godziny 11.00 do godziny 16.00. Kapłan modlitwę będzie prowadził przed wejściem głównym do katedry. Wigilia Paschalna w katedrze będzie sprawowana o godzinie 21.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. W tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej. W kolegiacie pw. Świętego Krzyża Wigilia Paschalna będzie sprawowana o godzinie 19.00.

 

6.     W Niedzielę Zmartwychwstania Msze święte w katedrze będą sprawowane o godzinie 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 15.30, 16.30, 18.30, w kolegiacie pw. Świętego Krzyża o godzinie 11.00 i 16.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w katedrze będą sprawowane w porządku niedzielnym, w kolegiacie pw. Świętego Krzyża o godzinie 11.00.

 

7.     Nowenna do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się w Wielki Piątek po nabożeństwie Drogi krzyżowej o godzinie 12.00.

Chcąc uczestniczyć w liturgii Triduum Paschalnego Niedzieli i Poniedziałku wielkanocnego zgłaszamy się poprzez formularz umieszczony na stronach internetowych katedry. Będziemy mogli uczestniczyć w liturgii również na zewnątrz katedry. Link do formularza zapisów: https://forms.gle/cJ1RfhkKpCEAmrv29

 

8.     Odwiedziny chorych, odbywają się na wezwanie w sytuacji zagrożenia życia.

 

9.      Kancelaria parafialna czynna do Wielkiej Środy włącznie. W nagłych sytuacjach prosimy zgłaszać się do zakrystii lub dzwoniąc pod numer dyżurny parafii katedralnej.

 

10.   Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

11.  Wolontariusze jadłodajni dla ubogich prowadzonej przez Siostry Elżbietanki przy ul. Św. Józefa zapraszają na kiermasz świąteczny przed wejściem głównym katedry przy figurze Matki Bożej.

 

Podkategorie

 • Kościoły
 • Ogłoszenia parafialne

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   

   

  32. Niedziela Zwykła – 8 – 14.11.2020 r.

   

  1. XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by z darem modlitwy przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom. Zachęcamy również do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), możemy wesprzeć potrzebujących chrześcijan w Republice Środkowej Afryki. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszki przy ołtarzu św. Wincentego będzie można realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju.

   

  2. W środę będziemy przeżywać 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Główna Msza święta za Ojczyznę będzie sprawowana w Bazylice Garnizonowej pw. św. Elżbiety o godz. 10.00. W tym dniu w Katedrze Msze święte jak w dzień powszedni, spowiedź na początku każdej Mszy świętej, kancelaria nieczynna.

   

  3. Przypominamy, że przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przy okazji pobożnego nawiedzenia cmentarza.

   

  4. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane sąod poniedziałku do soboty o godz. 17.45. Msza święta za polecanych w wypominkach odprawiona będzie w piątek o godz. 18.30.

   

  5. W środę nowenna do Matki Bożej Adorującej połączona z modlitwą za zmarłych.

   

  6. Karty wypominkowe wyłożone są przy kracie prowadzącej do zakrystii. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej, znajdującej się przy północnym wejściu do Katedry. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.

   

  7. Internetowy Kurs Małżeński rozpocznie się 16. listopada. Szczegóły i zapisy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni.

   

  8. Możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaopatrując się w świece, które co roku zapalamy na stole wigilijnym. Duże w cenie 15 zł., małe 6 zł. Świece wystawione są przy kracie prowadzącej do zakrystii. Caritas prosi również o odzież, śpiwory, koce i termosy na potrzeby ubogich i bezdomnych. Możemy je przekazywać do siedziby Caritas naszej Archidiecezji przy ul. Katedralnej.

   

  9. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego, w środę św. Marcina z Tours, w czwartek św. Jozafata, w piątek śś. Pierwszych Męczenników Polski.

   

  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz numer listopadowy miesięcznika „Nowe Życie”.

   

  11. Możemy zamawiać intencje mszalne. W najbliższym czasie są jeszcze wolne terminy. W katedrze odprawiamy Msze gregoriańskie. Intencje na rok 2021 będzie można zamawiać od poniedziałku.

   

  12. Dziękujemy za przekazywane ofiary i darowizny na rzecz parafii. Ofiary możemy składać również za pomocą wpłatomatu, który znajduje się przy wejściu głównym do katedry. Ofiary złożone na konto możemy odpisać od podatku jako darowiznę na cele kultu religijnego.

   

  13. Prosimy o przestrzeganie wymagań dotyczących czasu pandemii. W kościołach należy używać maseczek i zachowywać dystans społeczny.

   

  14. Osoby powyżej 70 r. życia zachęcamy do skorzystania z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Szczegóły tej akcji na plakatach.

   
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.